Fc Baltai

Naujienos

2016-05-31

KAIŠIADORIŠKIAI - TARPTAUTINIAME I.STUMBRIO TAURĖS TURNYRE

Gegužės 28-29 dienomis Alytuje vyko tarptautinis I.Stumbrio taurės turnyras. Tradiciniame renginyje dalyvavo 2006 metais gimusiųjų berniukų futbolo komandos. Savo jėgas stiprių varžovų draugijoje išmėgino ir Kaišiadorių ekipa.
Vos startavus turnyrui, Dzūkijos sostinėje praūžė galinga audra. Liūtis buvo tokia stipri, kad besikeičianti vėjo kryptis šaltu lietumi išprausė ir po atsarginių žaidėjų suolelio stogeliu įsikūrusius kaišiadoriškius. Tad dar nespėjus sužaisti nė sekundės, žaidėjai jau buvo šlapi.
Pirmosiose rungtynėse laukė aikštės šeimininkų išbandymas. Raudonai balti pirmi pelnė įvartį, tačiau alytiškiai po kiek laiko rezultatą išlygino. Vis dėlto Kaišiadorių futbolininkai žaidė greitai, veržliai ir iškovojo užtikrintą pergalę - 4:1.
Vėliau vyko baudinių mušimo konkursas. Kaišiadorims jame atstovavo Arminas Šumskis ir Lukas Jonaitis. Visgi sėkmingai pasirodyti nepavyko.
Antrosiose rungtynėse kaišiadoriškiai susitiko su Vilniaus "Ateities" ekipa. Dominavo kietas, gynybinis futbolas, kuriame mažiau klaidų padarė vilniečiai. Jie ir iškovojo pergalę rezultatu 2:0. Po to jaunųjų Kaišiadorių futbolininkų laukė įsimintinas įvykis. Pirmą kartą vaikai žaidė su užsienio komanda. Nors rungtynės buvo apylygės, Kaliningrado futbolininkai laimėjo rezultatu 3:0. Verta paminėti, kad šįkart raudonai baltiems labai trūko sėkmės - kamuolys po mūsiškių smūgių net keturis kartus atsimušė į skersinį...
Pirmosios dienos pasirodymas baigėsi susitikimu su Plungės komanda. Norint patekti į stipriausiųjų šešetuką, kaišiadoriškiams buvo būtina pergalė. Treneriui Romui Jankauskui pavyko tinkamai nuteikti žaidėjus. Mūsiškiai negailėjo dar likusių jėgų gindamiesi, o atakuodami buvo tikslūs ir sumanūs. Gražios atakos ritosi viena po kitos. Galiausiai iškovota pergalė rezultatu 6:2.
Antrąją varžybų dieną kaišiadoriškiai pradėjo susitikimu su Marijampolės ekipa. Nors rungtynių pradžia nieko blogo nežadėjo ir mūsiškiai surengė kelias aštrias atakas, vėliau marijampoliečiai įrodė savo pranašumą. Treneriui leidus ilsėtis komandos lyderiams (laukė dar dvejos svarbios rungtynės), varžovai įmušė lengvų įvarčių. Pralaimėta 0:9. Tačiau, kaip netrukus išaiškėjo, manevras su keitimais pasiteisino. Jonavos bendraamžius kaišiadoriškiai nugalėjo užtikrintai - 6:0. Turnyro kovas vainikavo sėkmingas pasirodymas prieš Kaliningrado pirmąją komandą. Brandžiai, protingai rungtyniavę Kaišiadorių futbolininkai laimėjo 2:1. Susumavus visus rezultatus, paaiškėjo, kad mūsiškiai dešimties komandų turnyre užėmė ketvirtąją vietą. Nedaug tetrūko iki medalių. Geriausiu komandos žaidėju išrinktas Arminas Šumskis. Rezultatyviausiu viso turnyro futbolininku tapo Lukas Jonaitis, įmušęs net 13 įvarčių. Beje, antrąją vietą su 9 įvarčiais pasidalino du žaidėjai. Tarp jų - ir raudonai baltų kapitonas A.Šumskis. Specialų prizą gavo ir vienintelė žaidėja mergaitė - Austėja Petkevičiūtė.
Turnyras pareikalavo daugybės fizinių ir emocinių jėgų. Tačiau sukaupta varžybinė patirtis, išmokti ne tik žaidybiniai futbolo elementai neabejotinai prisidės prie jaunųjų futbolininkų tobulėjimo.