Fc Baltai

Naujienos

2016-06-10

EUROPOS FUTBOLO ČEMPIONATAS JAU ČIA!

Birželio 10 dieną Prancūzijoje startuoja Europos futbolo čempionatas. Tai - vienas didžiausių ir reikšmingiausių sporto įvykių pasaulyje. Nors Lietuvos rinktinė į žemyno pirmenybes nepateko, mūsų tautiečiai su užsidegimu stebės kovas ant žaliosios vejos. Didelė dalis futbolui neabejingų žmonių šią sporto šaką pamilo būtent didžiųjų (pasaulio arba Europos) čempionatų metu. Daug rungtynių, milžiniškas ažiotažas, geriausi žaidėjai, sausakimši spalvingų sirgalių stadionai. Per kelias savaites futbolas sužavi ir įtraukia. Žiūrovas susidomi ir pradeda gilintis į žaidimą.
Pamenu savo pirmąjį futbolo čempionatą - 1990-ųjų planetos pirmenybes Italijoje. Tuomet didžiausią įspūdį darė vėliavų gausa tribūnose, futbolininkų džiaugsmas po įvarčių, čempionatui skirta muzika. Tada susipažinau ne tik su futbolu, bet ir su geografija. Ant popieriaus lapo perpiešdavau šalių vėliavas ir jas įsimindavau. Ėmiau domėtis pačiomis valstybėmis - kur jos yra, kokio jos dydžio, kodėl taip gerai žaidžia futbolą... Po ketverių metų Jungtinėse Amerikos Valstijose vykęs pasaulio futbolo čempionatas jau buvo kitoks - žaidimu buvau rimtai susidomėjęs, nemažai supratau, turėjau mėgstamas komandas.
Tikiuosi, kad futbolą daug mūsų pamils per šį Europos čempionatą. Juolab, kad pirmą kartą jame žais net 24 rinktinės. Kiekvienas atras savo favoritus. Vienam labiausiai patinka žvaigždžių prisodrintos Ispanijos, Anglijos ar Vokietijos komandos. Kitas gal sirgs už kaimynę Lenkiją, Rusiją ar netolimą Ukrainą. Na, turiu savo mėgiamas rinktines ir aš. Žinoma, palaikysiu aplinkinių valstybių komandas, tačiau ypatingai simpatizuoju mažytei ir atšiauriai Islandijai. Islandai sau, mums ir visam pasauliui įrodo, kad maža tauta taip pat gali iškovoti skambių pergalių. Tai turi įkvėpti ir lietuvius.
Jauniesiems "Baltų" futbolininkams linkiu palaikyti savo mylimas komandas, įsijausti į stebuklingą čempionato dvasią. O per laisvą laiką iki rungtynių - bėgti į futbolo aikšteles, kiemus su kamuoliais ir dalintis įspūdžiais su draugais, žaisti futbolą, mėginti pakartoti futbolo dievukų triukus.

Smagaus Europos futbolo čempionato!
Andrius Jankauskas