Fc Baltai

Naujienos

2017-03-20

"NEPRIKLAUSOMYBĖS TAURĖ - 2017" - ILGAI LAUKTAS LAIMĖJIMAS !

Kovo 18 dieną Trakuose vyko 24-asis tarptautinis salės futbolo turnyras "Nepriklausomybės taurė". Jame dalyvavo ir Kaišiadorių "KKSC-Baltai" komanda (2006 m.g.). Dešimties ekipų turnyre iš pradžių buvo žaidžiama dvejuose pogrupiuose.
Kaišiadoriškiai startavo principine dvikova su Vilniaus Futbolo Mokyklos komanda. Ryžtingai pradėję rungtynes, raudonai balti vilniečiams nesuteikė didesnių vilčių susigrumti bent dėl taško - laimėjome 5:2. Vėliau "KKSC-Baltai" užtikrintai įveikė Pabradės komandą - 5:1. Įtampos nekėlusiose rungtynėse parungtyniauti spėjo visi žaidėjai. Na, o trečioji dienos dvikova buvo reto grožio. Paanalizavę Vilniaus "Audros" žaidimą, kaišiadoriškiai rungtynes pradėjo puikiai - jau 10-ąją sekundę išsiveržė į priekį - 1:0. Tačiau įpusėjus susitikimui varžovai pirmavo dviem įvarčiais. Apmaudžias klaidas padarė du vartininkai. Vis dėlto net tai neišmušė mūsiškių iš vėžių. Ugningai žaidę raudonai balti priešpaskutinę rungtynių minutę jau pirmavo - 6:5. Tačiau dar viena apmaudi klaida nulėmė dramatiškas lygiąsias - 6:6.
Taigi, pirmosios vietos pogrupyje likimas nusikėlė paskutinėms rungtynėms su Nitešino ekipa iš Ukrainos. Pralaimėjimo atveju kaišiadoriečiai nebūtų patekę į pusfinalį, o triuškinančios pergalės atveju (5 įvarčių arba didesniu skirtumu) "KKSC-Baltai" užimtų pirmąją vietą pogrupyje...
Susitikimo viduryje kaišiadoriškiai pirmavo 3:2. Kovingumas, atidumas ir ryžtas padėjo per 8 likusias minutes pelnyti šešis įvarčius be atsako. Pergalė prieš Nitešino komandą rezultatu 9:2 leido į pusfinalį žengti iš pirmosios pozicijos.
Pirmame pusfinalyje Trakai po baudinių serijos įveikė Vilniaus "Audrą". Na, o antrame pusfinalyje "KKSC-Baltai", atlikę du perstatymus startinėje sudėtyje, susigrūmė su Klaipėdos komanda. Varžovai kėlė nemažai įtampos prie mūsiškių vartų. Tačiau gynėjai Danielius Sapitavičius ir Liutauras Žičius ir vėl puikiai susitvarkė su užduotimis. Universalusis Arminas Šumskis šįsyk tartum siena gynė vartus, nors pogrupio varžybose buvo ne vartininkas, o kūrybingas ir rezultatyvus puolėjas. Atakuojant varžovų vartus veržliai žaidė Lukas Jonaitis ir Matas Česonis. Pergalė rezultatu 3:0 kaišiadoriškius užtikrintai išvedė į finalą.
Tradiciniame turnyre Trakuose Kaišiadorių komandos dalyvavo daug kartų. Iki šiol geriausiai jame sekėsi 1994 m.g. komandai, kuri prieš gerą dešimtmetį užėmė antrąją vietą. Taigi, 2006 m.g. komandai iki istorinio pasiekimo beliko vienas žingsnis. Tiesa, ypač sunkus - puikiai pasiruošusi ir namų sienomis pasikliaunanti Trakų komanda. Finalas buvo vertas savo vardo. Vaikai žaidė brandžiai, drausmingai ir tuo pačiu kūrybingai. Daug įspūdingų momentų vertė gerėtis talentingais jaunaisiais futbolininkais abiejų ekipų sudėtyse. Gintis sekėsi geriau nei pulti ir finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo "lygų rezultatą" - 0:0. Dramą teko pratęsti iki baudinių serijos. Joje L.Jonaitis ir A.Šumskis smūgiavo taikliai. O štai varžovų bandymus niekais pavertė vėliau geriausiu turnyro žaidėju išrinktas Arminas Šumskis!
"KKSC-Baltai" tapo 2017-ųjų metų "Nepriklausomybės taurės" Trakuose nugalėtojais! Geriausio ekipos žaidėjo prizą gavo perspektyvus gynėjas Liutauras Žičius. Specialus prizas įteiktas puikiai žaidusiai Austėjai Petkevičiūtei.
Gavę gražuolę taurę į rankas, "KKSC-Baltai" namo neskubėjo. "Baltų" klubas, kaip ir buvo žadėjęs (motyvuoti vaikus kovoje dėl prizinės vietos), dovanojo maudynes pramogų parke "Trasalis". Anksti ryte išvažiavę ir vėlai vakare sugrįžę, Kaišiadorių futbolininkai parsivežė daugybę puikių įspūdžių, prisiminimų ir patirties futbolo aikštėje.